Mistrzostwa Świata Kobiet i Par w Kulturystyce oraz Kobiet w Fitness. Warszawa 2000

Wielkim sukcesem Polaków zakończyły się rozgrywane w dniach 14-15 października w Warszawie Mistrzostwa Świata Kobiet i Par w Kulturystyce oraz Kobiet w Fitness. Nasza reprezentacja zdobyła na nich aż 3 złote medale. W kategorii do 160 cm w fitness na najwyższym podium stanęła Aleksandra Kobielak, a w kategorii powyżej 160 cm wyczyn swojej koleżanki powtórzyła Kamila Porczyk i po raz drugi usłyszeliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Trzecie złoto zdobyła dla nas para kulturystyczna: Ewa Kryńska i Paweł Brzózka (to już trzeci taki sukces tej pary). O ile Pani Ola to już utytułowana polska fitneska (ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzyni Europy), to Kamila Porczyk sprawiła mam miłą niespodziankę, gdyż fitness trenuje stosunkowo niedługo. Ponadto w parach brązowy medal zdobyli: Halina Kunicka i Piotr Głuchowski, a Daria Piznal i Radosław Słodkiewicz zajęli 5 pozycję. Reprezentacja Polski uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej, a więc można mówić o wielkim sukcesie polskiej kulturystyki i fitnessu. Liczyliśmy jeszcze na jedno złoto w kategorii + 57 kg. Startowała w niej Ewa Kryńska, mistrzyni świata sprzed roku, ale tym razem zajęła 4 pozycję. Po prostu nie trafiła ze szczytem formy. Był to już jednak prawdopodobnie ostatni występ pani Ewy wśród amatorów, gdyż ma ona zamiar zacząć startować w gronie zawodowców. Życzymy sukcesów!