ZE SKRZYNKI POCZTOWEJ

Po raz kolejny rozszerzamy naszą stronę o nową witrynę. Tę postanowiłem nazwać "Ze skrzynki pocztowej ". Mam nadzieję, że domyślacie się co będzie ona zawierała. Będzie to coś w rodzaju forum dyskusyjnego. Umieszczane tutaj będą informacje, które dostajemy od Was e-mailem. Będą to wszelkiego rodzaju doświadczenia w zakresie treningu i wspomagania w sporcie. Będzie się można również pochwalić swoimi osiągnięciami (rekordami, zdjęciami). Każdy kto uważa, że wie coś, co pomoże innym, ma pomysł na udany trening, wypróbowany plan, wie jak zwiększyć masę, siłę, zna "przepis" na sukces, a w dodatku chce się tym podzielić z innymi - nic prostszego. Przesyła swoje informacje na adres: dso@friko5.onet.pl (maile piszcie z tematem "skrzynka pocztowa"), my po przeczytaniu i uznaniu, że jest to warte pokazania innym umieścimy Wasze informacje na tej stronie. Jeżeli sobie życzycie podamy Waszą ksywkę i / lub imię i / lub nazwisko, mail. Ale o tym co chcecie, aby było widoczne musicie nas poinformować. Jeżeli chcecie podamy skąd jesteście. Wybór zależy od Was. Można oczywiście pisać anonimowo. Prosimy również o nie używanie niecenzuralnego słownictwa i nie pisanie głupstw, gdyż takie maile nie będą umieszczane. My kulturyści powinniśmy sobie nawzajem pomagać, więc zasiadajcie do opisywania swoich uwag i doświadczeń. Czekamy na maile z poradami, za które z góry dziękujemy.


Nie ponosimy odpowiedzialności za teksty umieszczone na tej stronie oraz co z nimi zrobicie, gdyż nie są one naszego autorstwa. Nie muszą też pokrywać się z naszym przekonaniem.


 1. Dracus: dracus@friko2.onet.pl , data dodania - 16.02.99r.
 2. A oto rady, które nam napisał:

  - Czy za każdym razem, gdy trenuje się klatkę piersiową, trzeba wyciskać maksymalne ciężary?

  Jasne że nie! Jeśli wyciskamy 2 -3 razy w tygodniu, to nie możemy oczekiwać, że ćwicząc za każdym razem na maksymalnych ciężarach, po każdym treningu będziemy obserwować wzrost.

  - Ile serii należy wykonywać ćwicząc wyciskanie leżąc?

  Myślę, że cztery serie po pięć powtórzeń to podstawa siły. Należy ćwiczyć klatkę dwa razy w tygodniu (np. poniedziałek i piątek), raz na dużych ciężarach, i raz na małych.

  Oto plan 13-tygodniowy:

  Poniedziałek

  Wyciskanie leżąc 4 serie 5 powt.

  Wyciskanie na skośnej ławce 4x 5x

  Rozpiętki ze sztangielkami 4x 16-21x

  obciążenie w pierwszym tygodniu powinno wynosić mniej więcej 70% MPC

  Piątek

  Wyciskanie leżąc 4x 5x

  obciążenie w pierwszym tygodniu powinno wynosić mniej więcej 50-60%

  - z każdym tygodniem powinno się zwiększać obciążenie, mniej więcej o 2.5kg.

  - w 12-tygodniu ćwiczymy tylko klatkę piersiową - to dzień bicia rekordu! Najlepiej jest zastosować nast. piramidę rozgrzewkową (podaje na przykładzie

  osoby która chce wycisnąć 140kg, ale do tego celu brakowało jej 20kg):

  60kg x 2 serie x 12-15 powt.

  75kg x 1 x 5

  85kg x 1 x 5

  102.5kg x 1 x 1-3

  112.5kg x 1 x 1

  125kg 1 x 1

  140kg 1 x 1

  Gratulacje w związku z wyciśnięciem 140kg. Jeśli stosowałeś się do tych rad powinno Ci się udać, jeśli jednak uważasz że 140kg to za dużo to na pewno uda Ci się 135kg (lub może 130kg), co także jest wysokim osiągnięciem jak na 3-miesięczny (13-tygodniowy) program. Teraz będziesz już dużo bliżej upragnionych 140kg.

  Dzięki Dracus, gratulacje - byłeś pierwszy!!!

 3. Bartłomiej Jaskółka: admin@autohit.com.pl, data dodania - 24.05.99r.
 4. Na zdjęciach powyżej jest Bartek (czerwiec 1998r.), a na jednym z bratem. Prawda, że ma się czym pochwalić! A oto co nam napisał:

  Witam Was!

  Ciężary podnoszę już 5 lat, lecz nie nazywam tego kulturystyką, bo do kulturysty mi jeszcze daleko, tzn. nie prowadzę tak rygorystycznego trybu życia jak oni. Lubię dobrze zjeść, pracuję i studiuję (to moje drugie studia - pierwsze skończone - jestem inżynierem informatyki)... Co do jedzenia to pizza i hamburger to to co lubię... Nie mam problemów z odkładaniem tkanki tłuszczowej. Mogę zjeść 3 tłuste hamburgery i iść na siłownie (oczywiście po odpowiedniej przerwie)...Znam się dobrze na podnoszeniu ciężarów... Cyklach treningowych, ćwiczeniach... Wszystkiego nauczyłem się sam, trochę czytając, a reszta to doświadczenie życiowe... Nie mam trenera, gdyż ćwiczę w skromnej siłowni w piwnicy (blokowej)... Mam wyciąg, drążek, regulowaną ławeczkę, stojaki i trochę ciężarów... (z roku na rok zwiększam ich liczbę gdyż nie wystarczają). Partnerzy do treningów zmieniają się co pół roku lub częściej, gdyż nie wytrzymują mojego tempa i zamiłowania do ćwiczeń. Obecnie mam 22 lata, 180 cm wzrostu, 94 kg (waha się 89-95), obwód ramienia 50 cm (luzem 47), obwód klatki piersiowej 133 cm...Myślę, że jestem dość proporcjonalnie zbudowany... jak zacząłem trenować, miałem 26 cm w obwodzie ramienia... To prawda, gdyż mam drobną kość - obwód mojego nadgarstka przy 50 cm obwodu to 17,8 cm! Nie planuję wystąpić w zawodach kulturystycznych, ale myślę coraz poważniej wziąć udział w zawodach, w wyciskaniu na ławeczce. Mój rekord to 185 kg!

 5. Tomek: javik@polbox.com, data dodania - 24.05.99r.

Oto co nam napisał:

Mój kolega kupił suplement Andro-tech firmy Uniwersal. W jego składzie na kapsułkę jest: 50mg androstenedione, 250 mg tribulus terrestis, 50 mg dhea. Nie wiedząc jak używać poleciłem mu żeby nie przesadzał i brał 1 kapsułkę przed treningiem . Tylko 1 .W dni bez treningu nie brał. Efekty: duży wzrost siły (martwy ciąg z 80 na 100kg w 6 powtórzeniach, biceps - sztanga łamana 30 na 45, klatka 75 na 85). To wszystko w ciągu 2 tygodni i bez używania innych suplementów i odżywek. Wzrost energii na treningu (razem ćwiczymy i musze powiedzieć, że zaskakują mnie jego podejście, ja już padam a on wykonuje jeszcze 2 serie, kiedy 2 tyg. wcześniej to ja miałem więcej energii). Widoczny przyrost masy. On nigdy nie brał żadnych "dodatków" ani suplementów. Tak wiec jak na razie coraz bardziej przekonuje się aby spróbować. Jedynie odstrasza mnie koszt 130zl 60 kapsułek.

Przypominam, że również Twój tekst i/lub zdjęcie może się tu pojawić. Wyślij go tylko do nas: marcin.r7@wp.

pl .

 Ciechanów 1998 -2004. Wszelkie prawa zastrzeżone.