Odżywki i suplementy

Prawidłowe żywienie, to obok metodyki treningu najistotniejszy element kształtujący sportową formę. Jest to wyjątkowo burzliwy proces adaptacyjny. Zarówno zużycie jak i nadbudowa elementów ciała jest tutaj wyjątkowo wysoka. Tak więc zapotrzebowanie na substancje pokarmowe jest w tym przypadku niebywale wzmożone. Dowiedziono, że w sporcie zapotrzebowania tego nie da się zabezpieczyć jedynie z pożywieniem powszednich produktów spożywczych. Dla potrzeb sportu stworzono więc tzw. żywność specjalną, czyli odżywki i suplementy. Dzięki tym preparatom w pełni zabezpieczyć można wzmożone zapotrzebowanie organizmu sportowca na wszystkie składniki pokarmowe. Żywienie z udziałem żywności specjalnej nazywane jest wspomaganiem. Sama żywność specjalna stosowana w sporcie często określana bywa mianem środków wspomagających, które należy podzielić na dwie zasadnicze grupy:

1. Substytuty (zamienniki) żywności, czyli odżywki,

2. Preparaty uzupełniające, czyli suplementy.

Odżywki oparte są o tzw. podstawowe substancje pokarmowe, a więc białka, tłuszcze i węglowodany. Są one z reguły kompozycjami tych składników zestawionymi odpowiednio do aktualnych potrzeb wspomagania. Najczęściej uzupełniane bywają dodatkowo w mikroskładniki pokarmowe: witaminy, minerały, czynniki witaminopodobne, ewentualnie tzw. quasiwitaminy. Odżywkom nadawana jest najczęściej postać proszku do sporządzania koktajlu, ewentualnie gotowych do spożycia batonów lub "drinków". Rynek ustalił dla odżywek kilka zasadniczych standardów:

Suplementy to tzw. mikroskładniki żywności, a więc: witaminy, minerały, czynniki witaminopodobne i quasiwitaminy. Preparaty rynkowe opierają się o wysublimowane poszczególne składniki lub ich kompozycje. Preparatom takim nadawana jest najczęściej postać farmaceutyczna - tabletka, kapsułka, lingwetka (tabletka do ssania), ampułka do picia, liquid (syrop), ewentualnie proszek (powder). Dla praktyki wspomagania suplementy dzielić można na następujące podgrupy:

Wszystkie niżej wymienione produkty i wiele innych możesz kupić w naszym sklepie. Aby się do niego przenieść kliknij w poniższy banner. Znajdziesz w nim ponad 80 odżywek i suplementów po atrakcyjnych cenach, które zawierają koszty wysyłki. Zapraszamy!

Sklep DSO

ODŻYWKI

1. Odżywki energetyczne

Jest dogodnym źródłem węglowodanów zarówno prostych (fruktoza), jak i złożonych (maltodekstryny skrobi). Umożliwia nadbudowę zasobów energetycznych po wysiłku oraz długotrwałe wysokie uenergetycznienie ustroju w trakcie kontynuowania pracy. Nie wywołuje tzw. "huśtawki glichemicznej". Preparat wzbogacono o kompleks substancji bioaktywnych - inozynę, wyciąg z żeń-szenia, mleczko pszczele i pyłek kwiatowy. Czynniki te potęgują generację energii metabolicznej oraz wykazują aktywność antyoksydacyjną. CARBO PAK znajduje zastosowanie we wszystkich dyscyplinach sportowych. Zawiera jednocukry, dwucukry, trójcukry, czterocukry i pięciocukry. Smak cytrynowo-limonowy. Opakowanie zawiera 1600 g, co wystarcza na przyrządzenie 10 litów preparatu.

2. Odżywki energetyczno-białkowe

Preparat jest kompozycją węglowodanów o zróżnicowanej wchłanialności, białek o najwyższej wartości pokarmowej oraz wysoko energetycznych trójglicerydów MCT. Preparat wzbogacono o kompleks frakcji lipidowo-sterolowej uzyskanej z ekstraktów ziołowych i gruczołowych. Zastosowanie białka, to pozyskiwanie w specjalnej technologii immunoglobuliny zachowujące cechy czynników wzrostowych. Odpowiednia kompozycja wymienionych składników prowadzi do wzrostu poziomu anabolizmu białkowego, a tym samym szybkiego przyrostu masy mięśniowej. Preparat przeznaczony głównie dla sportowców dążących do poprawy masy umięśnienia. Z powodzeniem może być jednak stosowany we wszystkich dyscyplinach sportu jako pełnowartościowe uzupełnienie diety. Smak czekoladowy i waniliowy w opakowaniach 2000g (9 porcji) i 4540g (20 porcji).

Kompozycja węglowodanów o zróżnicowanej wchłanialności, białek o najwyższej wartości pokarmowej oraz wysokoenergetycznych trójglicerydów MCT, uzupełniona kompleksem witamin, minerałów oraz aktywatorów metabolicznych. Jest to tzw. odżywka podstawowa - pomyślana jako pełnowartościowe uzupełnienie diety sportowców. Preparat przeznaczony jest głównie dla zawodników dążących do poprawy masy umięśnienia oraz przedstawicieli dyscyplin o dużej objętości pracy (konkurencje wytrzymałościowe i wytrzymałościowo - siłowe). Atrakcyjna cena czyni ten produkt najpopularniejszą odżywką typu "gainer" na rynkach wielu państw świata w tym w Polsce. Smak czekoladowy i truskawkowo-bananowy w opakowaniach 1474g (10 porcji) i 4540g (30 porcji).

Preparat jest kompozycją węglowodanów o zróżnicowanej wchłanialności, białek o najwyższej wartości pokarmowej, wysokoenergetycznych trójglicerydów MCT, polipeptydów oraz wolnych aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach BCAA. Aminokwasy BCAA (8,2g/porcję) chronią tkankę mięśniową przed degradacją wysiłkową (efekt antykataboliczny). Odżywkę wzbogacono o kompleks witamin, minerałów oraz aktywatorów metabolicznych, takich jak: hydroksykwasy cyklu Crebsa, inozyna i dibenkozyd. Hydroksykwasy i inozyna potęgują gromadzenie energii metabolicznej. Dibenkozyd jest dozwolonym suplementem wspomagającym o dowiedzionym działaniu anabolicznym. Preparat przeznaczony jest przede wszystkim dla sportowców pragnących poprawić masę mięśni. Optymalna proporcja składników pokarmowych sprawia, że MAX GAIN silnie stymuluje przyrost masy mięśni bez ryzyka gromadzenia tkanki tłuszczowej. Smak czekoladowy w opakowaniu 1700g (12 porcji).

Kompozycja węglowodanów o zróżnicowanej wchłanialności, białek o najwyższej wartości pokarmowej oraz polipeptydów o obniżonej zawartości tłuszczów. Preparat wzbogacono witaminami, minerałami i czynnikami witamino podobnymi, takimi jak: kreatyna, glutamina, tauryna i RNA. Kreatyna jest substancją o dowiedzionym działaniu anabolicznym. Glutamina i tauryna są magazynami i dystrybutorami ustrojowego azotu. Obydwa aminokwasy sprzyjają utrzymaniu dodatniego bilansu azotowego. RNA dostarcza elementów inicjujących syntezę białek mięśniowych. Odżywka przeznaczona jest dla sportowców wszystkich dyscyplin pracujących nad poprawą siły i masy mięśni. To najwyższej jakości odżywka typu "gainer", w idealnych proporcjach białka (34,5%) do polimerów glikozy (41,4%). Smak czekoladowy 3500g (60 porcji).

Odżywka energetyczno-białkowa o podwyższonej zawartości białka (51,4%). Oparta o kompozycję węglowodanów złożonych i białek o najwyższej wartości pokarmowej (koncentrat białek serwatkowych). Wzbogacona o kompleks mineralno - witaminowy oraz o substancje bioaktywne, takie jak: kreatyna, glutamina, tauryna i RNA. Wymienione substancje bioaktywne potęgują syntezę białek mięśniowych. Wysoki udział białek w składzie preparatu nasila metabolizm, co sprawia, że wspomaganie BIO-X nie prowadzi do gromadzenia tkanki tłuszczowej . Odżywka przeznaczona dla sportowców wszystkich dyscyplin pracujących nad siłą mięśni oraz nad poprawą beztłuszczowej (suchej) ich masy. Smak waniliowy i ananasowy. Masa netto 1152 g (16 porcji) i 3500 g (48 porcji).

To formuła odżywki BIO-X w atrakcyjnej postaci, jednorazowej gotowej do spożycia porcji - batonu, 27,6g białka, 38,6g węglowodanów. Batony to wygodna forma dożywiania szczególnie w postępowaniu zwanym "żywieniem na trasie", a więc w trakcie długotrwałych wysiłków, np: maratony, triathlony, wyścigi etapowe, regaty, turnieje, sporty wspinaczkowe, wycieczki turystyczne, itp. Pyszny smak kremowo-waniliowy, masa netto 92g.

Odżywka białkowa (około 55%) wzbogacana w glutaminę i taurynę. Każda porcja (76g) zawiera 42g dobrze przyswajalnego białka serwatki oraz wiele niezbędnych witamin i minerałów. Niewielkie opakowanie (saszetka) umożliwia sporządzenie smacznego i pożywnego koktajlu nawet w podróży.

Preparat energetyczno-białkowy oparty o węglowodany o zróżnicowanej wchłanialności, białka o najwyższej wartości pokarmowej i wysokoenergetyczne trójglicerydy MCT, uzupełniony kompleksem witamin i minerałów. Odżywce nadano atrakcyjną postać, jednorazowej gotowej do spożycia porcji - batonu. Batony to wygodna forma dożywiania, szczególnie w postępowaniu zwanym "żywieniem na trasie", a więc w trakcie długotrwałych wysiłków, np: maratony, triathlony, wyścigi etapowe, turnieje, sporty wspinaczkowe, wycieczki turystyczne, itp. Baton energetyczny z orzeszków ziemnych o masie netto 71g.

3. Odżywki wysokobiałkowe

To odżywka wysokobiałkowa (80%) o szczególnych walorach. Oparta o hydrolizat białek serwatkowych uzyskiwanych metodą wymiany jonowej i poddawanych ultrafiltracji Otrzymane wg tej technologii polipeptydy są jak peptydowe czynniki wzrostowe i obronne ludzkiego organizmu. Nasilają one anabolizm białek oraz chronią przed infekcjami. Preparat uzupełniono kompleksem mineralno-witaminowym oraz kompozycją substancji bioaktywnych, takich jak: kreatyna, glutamina, tauryna, ornityna, karnityna i dibenkozyd. Substancje bioaktywne współdziałają z peptydowymi czynnikami anabolicznymi w procesie syntezy białek ustrojowych. Preparat opracowany został głównie jako dozwolony i całkowicie bezpieczny alternatywny środek anaboliczny. Znakomicie nadaje się do wspomagania w tych substancjach, gdzie zachodzi potrzeba spotęgowania anabolizmu białek. Znakomicie zdaje egzamin jako środek immunostymulujący, chroniący zawodników przed powszechnymi infekcjami. Może być stosowany również jako uzupełnienie białek pokarmowych w medycynie klinicznej. Smak waniliowy, masa netto 907g  (45 porcji).

Preparat to 90-cio procentowy koncentrat białkowy, oparty o bogatą kompozycję białek o najwyższej wartości pokarmowej. Odpowiednia kompozycja białek gwarantuje pełne uzupełnienie aminokwasów niezbędnych dla właściwej progresji sportowej formy. Odżywka, jako uzupełnienie białek pokarmowych, przeznaczona jest dla zawodników wszystkich dyscyplin sportu. Wysoka jakość, atrakcyjna cena, uzupełni odżywianie każdego kulturysty. W opakowaniach 750g (15 porcji) i 3000g (60 porcji) o smaku kakaowym i owoców leśnych.

Koncentrat (80%) kompozycji białek o najwyższej wartości pokarmowej, uzupełniony kompleksem mineralno - witaminowym oraz węglowodanami o zróżnicowanej wchłanialności, potęgującymi przyswajanie i zatrzymywanie protein. Odpowiednia kompozycja białek gwarantuje uzupełnienie aminokwasów niezbędnych dla właściwej progresji sportowej formy. Odżywka, jako uzupełnienie białek pokarmowych, przeznaczona jest dla zawodników wszystkich dyscyplin sportu. Odżywka bezsmakowa o wadze 1000g (35 porcji) i 454g (16 porcji).

4. Odżywki redukcyjne

Jest to preparat redukcyjny do prowadzenia tzw. "diety zastępczej". Porcją odżywki należy zastąpić 2-3 posiłków dziennie. każda porcja odżywki stanowi pełnowartościowy posiłek obfitujący we wszystkie niezbędne składniki pokarmowe o zminimalizowanej wartości kalorycznej. Stosując ULTRA LOSS można błyskawicznie redukować wagę, jednocześnie zachowując znakomitą sprawność i pełnię zdrowia. Preparat przeznaczony głównie dla osób trenujących rekreacyjne, znakomicie sprawdza się również w sporcie wyczynowym. O smaku czekoladowym w opakowani o wadze 510g (18 porcji).

Preparat oparty o kompozycje białek pokarmowych o najwyższej wartości pokarmowej, uzupełniony kompleksem mineralno-witaminowym. Odpowiednio opracowany aminogram potęguje tempo metabolizmu spoczynkowego, a jednocześnie ochrania tkankę mięśniową przed degradacją wysiłkową. W efekcie stosowanie preparatu prowadzi do wzrostu masy umięśnienia i jednoczesnego ubytku tkanki tłuszczowej. Efekt ten dowiedziony został naukowo w serii dobrze kontrolowanych badań. Odżywka przeznaczona głównie do wspomagania w postępowaniu redukcyjnym w sporcie wyczynowym, gdzie ubytek masy ciała zawodnika nie może być przyczyną osłabienia parametrów wysiłkowych. Preparat polecany do stosowania również w sporcie rekreacyjnym oraz dla osób, które mają tendencje do odkładania tkanki tłuszczowej. Chętnie używane w okresie tak zwanej rzeźby oraz przez panie. Smak waniliowy i czekoladowy, opakowanie 1300g (35 porcji).

5. Napoje izotoniczne

Odżywka jest kompozycją pierwiastków elektrolitowych i węglowodanów, uzupełnioną kompleksem mineralno-witaminowym. Służy przede wszystkim uzupełnieniu elektrolitów i wody. Wysiłkowa utrata elektrolitów i wody jest podstawową przyczyną osłabienia zdolności ruchowych (zmęczenie). Gdy składniki te nie zostaną w porę uzupełnione, a wysiłek kontynuowany, w efekcie dochodzić może do zasłabnięcia, utraty świadomości a nawet nagłego zgonu. Odpowiednia kompozycja składników aktywnych POWER SURGE zapewnia szybkie uzupełnienie elektrolitów i właściwe nawodnienie tkanek. Preparat przeznaczony dla zawodników wszystkich dyscyplin sportu. W opakowaniach 882g czyli 10 litrów napoju lub 336g 4 litry czyni ten produkt bardzo wydajnym. Z powodzeniem konkuruje z najbardziej popularnymi tego typu odżywkami. Smak cytrynowo-limonowy.

SUPLEMENTY

1. Suplementy budulcowe

To najwyższej jakości tabletkowany hydrolizat białkowy. Zawiera pełen kompleks związanych peptydowo aminokwasów, niezbędnych do uzyskania wysokiego tempa progresji sportowej formy. Postać peptydowa umożliwia organizmowi pełne i równomierne przyswajanie aminokwasów. Preparat wykazuje działanie antykataboliczne, przyspiesza regenerację po intensywnym wysiłku, potęguje przyrost siły i masy mięśni. Przeznaczony do wspomagania we wszystkich dyscyplinach sportu. W opakowaniach po 100, 180 i 325 tabletek. Wysoka jakość, to najbardziej konkurencyjne aminokwasy na polskim rynku.

Preparat aminokwasowy w tabletkach, oparty głównie o najwyższej jakości hydrolizat białka jaja kurzego. Skład aminokwasowy (aminogram) białka jaja kurzego uznawany jest za wzorcowy. Zawiera pełen kompleks związanych peptydowo aminokwasów, niezbędnych do uzyskania wysokiego tempa progresji sportowej formy. Związane peptydowo aminokwasy wykazują działanie antykataboliczne. Preparat wzbogacono o fosforan trójwapniowy i lecytynę. Fosforan trójwapniowy reguluje proces odjodowania tyroksyny, co sprzyja zatrzymywaniu aminokwasów w tzw. frakcji ciężkiej aktomiozyny. Ten efekt umożliwia rozwój siły mięśni. Lecytyna dostarcza fosfolipidów - elementów niezbędnych dla integracji i regeneracji błon biologicznych. EGG AMINO 2000 przyspiesza regenerację po intensywnym wysiłku oraz potęguje przyrost siły i masy mięśni. Preparat przeznaczony do wspomagania wysiłku w dyscyplinach siłowych i szybkościowo-siłowych. W opakowaniu znajdziemy wysokiej jakości 200 tabletek o przyjemnym zapachu białka jajek i serwatki.

Preparat aminokwasowy w tabletkach oparty o najwyższej jakości hydrolizaty białek laktoalbuminy i wątroby wołowej. Zawiera pełen kompleks związanych peptydowo aminokwasów, wykazujących spektakularną aktywność antykataboliczną. Wzbogacony o substancje bioaktywne, takie jak: gamma oryzanol, inozyna, pikolinian chromu, dibenkozyd, ekstrakty smilaksu i tkanek wołowych. Gamma oryzanol i inozyna wspomagają produkcję energii kierowanej do biosyntez. Dibenkozyd, pikolinian chromu oraz ekstrakty frakcji lipidowo-sterolowej wykazują dowiedzione działanie anaboliczne. Preparat przeznaczony głównie dla zawodników pracujących nad poprawą masy i siły mięśni. Opakowanie zawiera 225 tabletek.

Kompozycja hydrolizatu kolagenu i innych najwyższej jakości hydrolizatów białkowych. Hydrolizat kolagenu oprócz związanych peptydowo aminokwasów dostarcza monomerów glikokoniugantów. Deficyt tych substancji, do którego dochodzi w wyniku wzmożonych wysiłków, Jest najczęstszą przyczyną przeciążeniowego zwyrodnienia ścięgien, wiązadeł i stawów. AMINO LIQUID uzupełniono witaminami oraz substancjami bioaktywnymi, takimi jak: karnityna, inozyna i ekstrakt żen-szenia. Substancje te odznaczają się dowiedzioną przydatnością dla wspomagania wysiłku. Preparat wykazuje działanie antykataboliczne, łagodzi skutki przeciążenia wysiłkowego oraz przyspiesza regenerację potreningową. Postać liquidu (syropu) umożliwia pełne i równomierne wchłanianie substancji aktywnych. Przeznaczony jest do wspomagania wysiłku we wszystkich dyscyplinach o dużej objętości pracy treningowej. Smak cytrynowy, w butelkach o pojemności 946ml.

Tabletkowane wolne aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (BCAA) - leucyna, izoleucyna, walina. Aminokwasy BCAA wpływają na proces metaboliczny zwany hamowaniem alosterycznym a tym samym tłumią aktywność enzymów katabolicznych (proteolitycznych). W efekcie wykazują działanie antykataboliczne. Chronią tkankę mięśniową przed degradacją przeciążeniową i przyspieszają regenerację powysiłkową. Potęgują przyrost masy i siły mięśni oraz podnoszą ich wytrzymałość. Preparat przeznaczony do wspomagania wysiłku we wszystkich dyscyplinach o dużej objętości pracy treningowej. Pepsyna, witamina B6, ryboflawina oraz witamina C zwiększa przyswajalność BCAA. W opakowaniach po 60 i 180 tabletek.

Chrząstka rekina obfituje w substancje bioaktywne określone ogólnym mianem glikokoniugantów. Są one elementami strukturalnymi ustroju, ale również pełnią zadania ochronne, poślizgowe, transportowe, odpornościowe, recepcyjne, hormonalne i enzymatyczne. Deficyt glikokoniugantów, do jakiego dochodzi w trakcie wzmożonych wysiłków, jest najczęstszą przyczyną przeciążeniowego zwyrodnienia ścięgien, wiązadeł i stawów. Wspomaganie chrząstką rekina zapobiega występowaniu podobnych perturbacji, jak również przyspiesza regenerację aparatu ruchu po ciężkim wysiłku. Preparat przeznaczony do wspomagania wysiłku we wszystkich dyscyplinach o dużej objętości pracy treningowej. W opakowaniach po 100 kapsułek.

Czysty fosforan kreatyny w proszku. Aby kreatyna mogła pełnić zadania magazynu i dystrybutora energii, musi ulec przemianie do fosfokreatyny. BIO CPX to uzyskana w najwyższej technologii bogato energetyczna fosfokreatyna. Obok funkcji energetycznych cząsteczki fosfokreatyny wykazują działanie cytoprotekcyjne, dzięki czemu ochraniają one komórki mięśniowe przed degradacją przeciążeniową. Preparat uzupełniono wysoką dawką witaminy PP. Substancja ta rozszerza kapilary naczyń, co potęguje dystrybucję fosfokreatyny do komórek mięśniowych oraz poprawia efektywność rozgrzewki sportowej. BIO CPX to typowa formuła przedwysiłkowa. Preparat należy stosować w tych wszystkich sytuacjach, gdzie niezbędny jest szybki dowóz wysokiej energii przed planowanym wysiłkiem. Opakowanie zawiera 680g (136 porcji).

Czysty wodzian kreatyny jest podstawowym magazynem i dystrybutorem energii metabolicznej we wnętrzu komórki. Zawiaduje ona rozdzielnictwem energii dla zabezpieczenia biosyntez oraz skurczów włókien mięśniowych. W związku z tym wykazuje dowiedzione działanie anaboliczne i ergogeniczne. Stosowana we wszystkich dyscyplinach sportu dla poprawy siły i masy umięśnienia lub zwiększenia zasobów energetycznych ustroju. W opakowaniach 300g (60 porcji) i 500g (100 porcji).

Kwas linolowy uzyskiwany z nasion słonecznika. Wspomaga metabolizm białka i tłuszczu. Działa regenrująco po treningu. Wspomaga zwiekszanie beztłuszczowej masy mięśni i zmniejsza masę tłuszczową, działa antynowotworowo. Dzienne zalecane spożycie to od 1 do 3 g. Opakowanie zawiera 60 kapsułek po 500 mg każda.

Beta-hydroksy-beta-metylomaślan wapnia. Umożliwia szybszy przyrost siły i masy mięśni. HMB jest metabolitem niezbędnego aminokwasu - leucyny. Badania naukowe wykazują, że HMB wspomaga rozbudowę masy mięsniowej, zwiększa siłę oraz zmniejsza zgromadzoną tkankę tłuszczową. Zalecane dzienne spożycie to około 1 g, co stanowi ekwiwalent około 20000 mg leucyny. Opakowanie zawiera 60 kapsułek po 500 mg każda.

L-glutamina i tauryna w proszku wspomagające przyswajalność białka i budowę tkanki mięśniowej. L-glutamina to aminokwas występujący w tkance mięśniowej. Ma kluczowe znaczenie w w procesach syntezy mięśniowej i zatrzymywaniu azotu. Tauryna jest aminokwasem biorącym udział w transporcie glutaminy do komórek mięśniowych. Jedna porcja (5g) zawiera 4g l-glutaminy i 1g tauryny. W opakowaniach 120g (24 porcje) i 500g (100 porcji).

2. Suplementy redukcyjne

L-karnityna to substancja o charakterze witaminy, której podstawowym zadaniem jest umożliwienie zamiany tłuszczów w energię. Suplementacja L-karnityny poprawia energetykę pracy w długich wysiłkach fizycznych. Sprzyja również redukcji tkanki tłuszczowej i z uwagi na ten fakt prowadzona jest rutynowo w programach redukcji wagi. Najlepsze efekty wspomagania L-karnityną, jako substancją ergogeniczną obserwuje się w dyscyplinach o charakterze wytrzymałościowym, np: biegi długie, maratony, triathlon, wyścigi etapowe, itp. Jako suplement redukcyjny L-karnityna wykorzystywana jest we wszystkich dyscyplinach sportu wyczynowego oraz w redukcji ruchowej i rehabilitacji. Opakowanie zawiera 30 tabletek.

SUPER FAT BURNER czyli "spalacz tłuszczu" to preparat łączący kompleksowo substancje bioaktywne, które współdziałając ze sobą zwiększają znacząco udział tłuszczów w przemianach energetycznych ustroju. W skład preparatu wchodzą: L-karnityna, czynniki lipotropowe, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz żelazo. Suplementacja wymienionych substancji prowadzi do szybkiej i wyraźnej redukcji poziomu tkanki tłuszczowej. SUPER FAT BURNER powstał z myślą o sportowcach wyczynowych oraz ludziach, którzy z rozmaitych przyczyn kontrolować muszą wagę ciała. Preparat przeznaczony do wspomagania w postępowaniu redukcyjnym we wszystkich dyscyplinach sportu oraz w rekreacji ruchowej. Opakowanie zawiera 100 tabletek.

Czysty pirogronian wapnia (C3H3O3Ca) w kapsułkach. Produkt ten pobudza redukcję tkanki tłuszczowej, pomaga efektywniej wykorzystać tłuszcz jako paliwo w tlenowym procesie produkcji energii. Zalecane dziennie spożycie około 1g. Opakowanie zawiera 60 kapsułek po 500 mg każda.

3. Preparaty witaminowe

Jest kompleksową kompozycją witamin i minerałów uwzględniającą wzmożone potrzeby mineralno - witaminowe organizmu sportowca wyczynowego. Dowiedziono, że aby zaopatrzyć obarczony ekstremalnym wysiłkiem organizm sportowca w niezbędne mikroskładniki pokarmu ze źródeł naturalnego pożywienia, należałoby podawać mu dziennie 4-5 kg świeżych owoców i warzyw. Praktycznie jest to zadanie niewykonalne. Znakomitym rozwiązaniem jest tutaj suplementacja preparatem SPORT POWER, który w dwóch tabletkach zawiera optymalne dawki wszystkich niezbędnych mikroskładników. Jedna tabletka preparatu stanowi znakomite uzupełnienie diety ludzi ćwiczących rekreacyjnie. W opakowaniach po 100 i 60 tabletek.

Wszystkie wyżej wymienione produkty mają odpowiednie zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Można je kupić w naszym sklepie. Aby się do niego przenieść kliknij w poniższy banner. Znajdziesz w nim ponad 80 odżywek i suplementów po atrakcyjnych cenach, które zawierają koszty wysyłki. Zapraszamy!

Sklep DSO

Na podstawie materiałów otrzymanych od MLO Polska przygotował:

Radosław Saganek

(c) by "DSO". Ciechanów 2001.

sklep_dso@poczta.onet.pl