MR. OLYMPIA `98

W 1998 roku najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne Mr. Olympia odbyły się w sobotę 10-go października. W Teatrze Madison Square Garden w Nowym Jorku zebrało się około 5,6 tyś. fanów kulturystyki, mimo iż bilety na to wspaniałe widowisko kosztowały odpowiednio: na eliminacje 45 dolarów, zaś finał od 50 do 150 dolarów. Specjalny bilet dla VIP-ów kosztował 500 dolarów, czyli prawie 2000 zł.

Nie wystartował słynny Dorian Yates, który zszedł ze sceny niepokonany po 6-ciu tryumfach. Czyżby poczuł się zagrożony?, a może to sprawa zerwanego tricepsa?, tego nikt nie wie, wiemy tylko, że nie poprawi wyczynu Lee Haney`a i nie zdobędzie ośmiu tytułów. Era Doriana już za nami, nasuwało się więc pytanie kto zajmie jego miejsce? Było wielu faworytów. Przed zawodami najbardziej prawdopodobnym zwycięzcą wydawał się się być Flex Wheeler, który w tym roku prezentował życiową formę, podobnie zresztą jak Nasser El Sonbaty. Jednak najlepiej przygotował się Ronnie Coleman. Było to dość zaskakujące zwycięstwo, gdyż prawie za pewniaka uważano Flexa. No cóż niespodzianki są w każdym sporcie. Tak czy inaczej nowym królem kulturystyki na rok 1998, czyli zdobywcą Mr. Olympia `98 został policjant z Texasu- RONNIE COLEMAN. Jak się okazało tytuł ten udało mu się obronić również rok później (Mr. Olympia`99). W poniższej tabeli prezentujemy wyniki z zawodów Mr. Olympia 1998:

Miejsce

Imię i Nazwisko

Kraj

1

Ronnie Coleman

USA

2

Flex Wheeler

USA

3

Nasser El Sonbaty

Jugosławia

4

Kevin Levrone

USA

5

Shawn Ray

USA

6

Chris Cormier

USA

7

Lee Priest

Australia

8

Ernie Taylor

Anglia

9

Mike Matarazo

USA

10

Jean Pierre Fux

Szwajcaria

Dla tych, którzy chcą bliżej poznać sylwetkę triumfatora zapraszamy na stronę specjalnie jemu poświęconej. Kliknij niżej:

Ronnie Coleman

Więcej informacji o zawodach Mr. Olympia oraz ich historia TUTAJ .

© Copyright by "DSO". Ciechanów 1998 - 2000. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przygotował:

Radosław Saganek

dso@poczta.onet.pl